דף הבית פתרונות הצללה 5 הדברים שאתם חייבים לדעת לפני שאתם מתקינים פרגולה

5 הדברים שאתם חייבים לדעת לפני שאתם מתקינים פרגולה

5 הדברים שאתם חייבים לדעת לפני שאתם מתקינים פרגולה

פרגולות כיום הפכו להיות צורך ולא מותרות, אם בימים עברו התקנת פרגולה הייתה שמורה לאותם בעלי ממון הרי שעידן האלומיניום שינה את פני הדברים וכיום פרגולות מותקנות בכל מקום, בגינה, בחצר, במרפסת ואפילו בחנייה. הקלות ושבה מתקינים פרגולה אלומיניום מאפשרת לכל אחד ותוך כמה שעות ליהנות מאזור מוצלל, אסתטי אצלו בגינה. אולם התקנת פרגולה מאלומיניום קלה ככל שתהיה מחייבת בעלי מקצוע מיומנים מכיוון שעל כל התקנה מוטלת אחריות לתקינות ולהתקנת הפרגולה.

 

רוצים פרגולה? חשוב שתדעו כמה דברים לפני ההתקנה

נכון שיש פרגולה בגינה זה יפה ומוסיף המון לחצר או לגינה שלכם אבל פרגולות צריך להתקין בצורה נכונה ומקצועית על מנת למנוע סיכוי של נזק או בעיה. תמיד מתעוררות שאלות כגון מי עדיף להתקנה של פרגולה, איזו פרגולה מתאימה לי מה האחריות כוללת ועוד ועוד שאלות שהתשובות עליהם לא אחת מעורפלות. לפניכם 5 הדברים שאתם חייבים לדעת לפני התקנת פרגולה:

 

    • ייעוד – הגדרת ייעוד הפרגולה מהווה חלק בלתי נפרד מהבחירה שלנו לגבי סוג הפרגולה שנתקין. יש פרגולות תלויות ויש פרגולות צמודות קיר. אם נבצע הגדרה נכונה של ייעוד הפרגולה נוכל בקלות לבחור את סגנון העיצוב של הפרגולה ונדע אם אנחנו צריכים פרגולה תלויה או פרגולה על עמודים וכדומה.
  • מיקום – חשוב מאוד לוודא כי המיקום אותו בחרתם להתקנת הפרגולה אכן מתאים, כדאי לבדוק את כיווני השמש לפני ההתקנה על מנת שלא יקרה מצב שבו אתם מתקינים הצללה שלא עושה לכם צל. לעומת זאת אם תבחרו מיקום נכון תכלו ליהנות מהצללה מושלמת.
  • חברה – מי יתקין לכם את הפרגולה הוא מרכיב חשוב מאוד שיקבע את כלל איכות ההתקנה שלכם. חברה מקצועית לרוב תבצע את העבודה ביעילות, במקצועיות ומינימום זמן. היתרון הוא גדול מכיוון שחברות שאינן מקצועיות יכולות לגרום נזק ולהגיע לתוצאה לא איכותית (בלשון המעטה).
  • אחריות – כמו שלא ניקנה מכשיר חשמלי ללא אחריות וגם לא ניקנה שולחן לסלון בלי אחריות על אחת כמה וכמה כאשר מדובר על פרגולה. האחריות היא קריטית עבורכם. אם פגשתם מתקין שלא ייתן לכם אחריות על העבודה כדאי שתבדקו פעמיים אם אתם רוצים את ההתקנה הזו. כבר קרו יתר מידי תקלות ונזקים בעקבות התקנה קלוקלת.
  • מחיר – המחיר לא קובע את איכות העבודה או חומרי הגלם!, זיכרו זאת כאשר אתם מחפשים חברה להתקנת הפרגולה שלכם. יש מחיר למטר אלומיניום, הגימור, גודל ההצללה וכל אלו תמיד ינועו באותה סביבת מחירים, נכון שלבעלי מקצוע מיומנים עם וותק יהיו מחירי עבודה גבוהים יותר אך בשום אופן הפקעת מחיר לא מצביעה על איכות מוגברת, ועל אותו משקל גם מחיר זול מידי צריך להדליק אצלכם נורה אדומה כי כפי שאמרנו ממוצע המחירים יחסית קבוע אצל כולם.

 

עכשיו שיש לנו את כללי האצבע מה הלאה?

הבנו שעלינו להגדיר את ייעוד הפרגולה ולבחור עבורה מקום מתאים, גם הבנו שיש חשיבות לבחירת חברה מקצועית להתקנת הפרגולה. בנוסף הסברנו שחשוב לקבל אחריות על ההתקנה ושהמחיר (של חומרי הגלם לפני עבודה) שווה אצל כולם כמעט. אז נשאלת השאלה איך נבחר את המתקין שלנו? ראשית חפשו המלצות באינטרנט, שכנים וחברים. בקשו לראות במו עיניכם את הפרגולות שנבנו לא דווקא את החדשות שביניהם, בחרו בעצמכם את זמן ההגעה לראיית העבודה. סכמו את הנתונים שאספתם והזמינו את בעל המקצוע אליכם לסגירת עסקה, ומה שנותר הוא לשבת בצל וליהנות מהנוף.